سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / هزینه ی اخذ اقامت در المان

هزینه ی اخذ اقامت در المان

افراد زیادی می خواهند به کشور آلمان مهاجرت کنند . ما در این مقاله به بررسی هزینه ی اخذ اقامت در المان می پردازیم .

هزینه ی اخذ اقامت آلمان

از افرادی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند دعوت می کنیم تا پایان این مطلب را مطالعه نمایند .این کشور از بزرگ ترین کشور های دنیا به حساب می آید . این کشور سومین کشور صنعتی بعد از آمریکا و ژاپن است .

اخذ اقامت در المان

بررسی هزینه ی اقامت آلمان نسبت به بقیه ی کشور ها

استاندارد های زندگی در این کشور خیلی زیاد است و این کشور از لحاظ امکانات رفاهی و خدمات بهداشتی و درمانی کیفیت خیلی خوبی دارد .هزینه های آموزشی و پزشکی رایگان بوده و هزینه های حمل و نقل و بقیه ی هزینه ها هم مناسب تر هستند .

هزینه ی اخذ اقامت در المان در مقایسه با بقیه ی کشور های اروپایی خیلی کم تر است و در عین حال از مرغوبیت بیشتری هم برخوردار است .هزینه ی اقامت در کشور آلمان در اصل بستگی به سطح زندگی شخص و شهری که برای زندگی بر می گزیند وابسته است . به طور کلی هزینه ی زندگی یک دانشجو با سطح زندگی به طور متوسط ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو حدس زده اند .

هزینه های زندگی در شهر های آلمان با هم فرق دارد . برای مثال هزینه های زندگی در شهر مونیخ آلمان در مقایسه با بقیه ی شهر ها مثل دوسلدورف ، فرانکفورت و هایدلبرگ بالا تر است .

قیمت ریز هزینه های زندگی در کشور آلمان

کیفیت زندگی در این جا نسبت به بقیه ی کشور های اروپایی خیلی بیشتر است .در سال ۲۰۱۷ شهر های آلمان مثل مونیخ ، دوسلدورف ، فرانکفورت ، برلین ، هامبورگ ، اشتوتگارد ونورنبرگ از شهر هایی اند که از نظر کیفیت زندگی رتبه های بالایی دارند .در ضمن نا گفته نماند هزینه ی اقامت آلمان در مقایسه با بقیه ی شهر های دیگر اروپایی خیلی کم تر است .

اخذ اقامت در المان

هزینه ی اقامت آلمان و سکونت در برلین

پایتخت کشور آلمان شهر برلین است و در مقایسه با پایتخت کشور های دیگر هزینه ی اقامت در این شهر خیلی کم تر است .در سال های اخیر به خاطر بالا رفتن سرمایه گذاران و کار آفرینان در این شهر اجاره گرفته می شود .

متوسط هزینه مسکن در آلمان

هزینه های ملک در شرق کشور آلمان کم تر از قسمت های شمالی در این کشور است به گونه ای که این متوسط هزینه های تهیه ی ملک در قسمت های شرقی برابر۱۷۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو است .
ولی میانگین هزینه های تهیه ی ملک در بخش شمالی کشور برابر با ۱۹۵۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰ یورو است .
راحت ترین راه برای خرید مسکن از راه مراجعه به املاک است . هزینه ی اجاره های مسکن به طور ماهیانه پرداخت می شود و هزینه های برق ، آب و . . . هم جداگانه پرداخت می شود .

اخذ اقامت در المان

هزینه ی اخذ اقامت در المان و بررسی حمل و نقل عمومی در آن

هزینه های حمل و نقل عمومی برای همگان بین ۶۰ تا۹۰ یورو در ماه حدس زده شده است . البته افرادی که برای رفت و آمد شان به محل کار از وسیله ی نقلیه عمومی استفاده می کنند ، با گرفتن کارت بلیط می توانند هزینه ی رفت و آمد سان را کم کنند .
ناگفته نماند در این کشور اشخاصی که از وسایل شخصی استفاده می کنند باید هزینه ایی بیشتر از دیگر وسایل بپردازند .قیمت سوخت بدون سرب ۱۳۵ یورو و قیمت سوخت با دیزل برابر با ۱۲۲ یورو است . تعرفه های تاکسی ها ۳۲۰ تا ۳۶۰ یورو می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

شرایط و مراحل اخذ اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور که یکی از ارزان ترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل است، به راحتی انجام می گیرد. کشور آلمان در دنیا به عنوان مه