سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / هزینه اقامت تحصیلی آلمان

هزینه اقامت تحصیلی آلمان

با دنبال کردن این مطلب ضمن اطلاع از هزینه های اقامت تحصیلی آلمان به تمام سوالات شما عزیزان هم پاسخ داده می شود .

اقامت تحصیلی آلمان

هزینه های اقامت تحصیلی آلمان

کشور آلمان به خاطر جذابیت های بسیاری که برای دانشجو ها دارد متقاضیان فراوانی را برای ویزای تحصیلی در این کشور به خود جذب می کند و اشخاص با داشتن پذیرش از دانشگاه های کشور می توانند با مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام فرمایند .
اکنون به خاطر زیاد بودن تعداد متقاضی ها نوبت سفارت آلمان سیزده ماه است .

کسانی که مدرک زبان ندارند و یا یک ترم از دوره ی تحصیل آن ها باقی مانده می توانند برای گرفتن نوبت سفارت جهت ویزای تحصیلی اقدام نمایند بنابراین برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور احتیاج به برنامه ریزی دقیق و منظم دارید . در ضمن گرفتن نوبت سفارت فقط آنلاین امکان پذیر می باشد .

ویزای تحصیلی در کشور آلمان

ویزای تحصیلی در ابتدا ۳ ماهه و بعد از ورود ویزا را به یک تا دو سال تبدیل می کنند .

اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی آلمان

کسانی که می خواهند در آلمان ادامه تحصیل بدهند می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال شان را با فاصله ی شش تا دوازده ماه همراه خود ببرند به طور هم زمان امکان ورود به این کشور وجود ندارد و باید بعد از رسیدن به خاک این کشور دعوت نامه ای برای آن ها ارسال کنید . فردی که به عنوان همراه در آلمان با شما آمده است حق کار کردن ندارد ولی حق تحصیل کردن دارد . و هم چنین داشتن مدرک زبان A2 آلمانی سفارش می شود .

برای گرفتن ویزای تحصیلی در سفارت آلمان مصاحبه ای باید انجام شود که باید در نظر گرفت که پذیرشتان به چه زبانی است به عنوان نمونه اگر پذیرش به زبان آلمانی دارید با افیسر به زبان آلمانی حرف بزنید اصلا اضطراب نداشته باشید احتیاجی نیست شما مثل زبان مادری حرف بزنید ! ! !
همه ی مدرک های ترجمه شده خود را همراه داشته باشید و به هیچ عنوان راجع به اقامت گرفتن و یا پناهندگی حرفی نزنید .
برای اقامت دائم پس از تمام کردن تحصیل در آلمان شرایط به این شکل است که فرد تا یک سال تایم دارد تا کار پیدا کند و به مدت ۳ تا ۵ سال مالیات بپردازد و بعد از آن تقاضای اقامت دائم بدهد . البته راه های دیگری برای اخذ اقامت دائم هست مانند ازدواج با نژاد و یا سرمایه گذاری در آن کشور ، شما عزیزان می توانید برای گرفتن اطلاعات با مشاوران ما در ارتباط باشید .

اقامت تحصیلی آلمان

هزینه ی دریافت ویزای دانشجویی

متقاضیان باید هزینه ی ویزا را از طریق انتقال بانکی بپردازند . هزینه ی دریافت ویزای دانشجویی از سال ۲۰۰۸ به مبلغ هفتاد یورو است . چک و یا کارت اعتباری قبول نمی باشد . حواله ی انتقال پول باید به اسم کنسولگری آلمان در کشورتان و همیم طور مربوط به دو ماه آخر باشد .
توجه کنید که هزینه ی ویزا در صورت قبول نشدن تقاضایتان برای ویزای دانشجویی برگرشت داده نمی شود .

شرایط مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان جزء ۲۷ کشوری که در عضو اتحادیه ی اروپا می باشد با جمعیتی ۸۴ میلیون نفری همیشه یکی از انتخاب های مهم اتباع کشورهای گوناگون برای اقامت در اروپا است‌ .
بودن دانشگاه ‌های معتبر ، کمپانی های اتومبیل سازی و صنایع پیشرفته و هم چنین داشتن بالا ترین سطح امکانات زندگی ، از دلایل پر اهمیت مهاجرت به آلمان به حساب می آید . پس اگر چه شما نیز مایل به مهاجرت به این کشور و اقامت آن هستید ، باید نخست از انواع راه ‌ها و شرایط اقامت آگاهی پیدا کنید .

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

شرایط و مراحل اخذ اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور که یکی از ارزان ترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل است، به راحتی انجام می گیرد. کشور آلمان در دنیا به عنوان مه