سفیران ملل
خانه / ویزا آلمان / مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری

آلمان یکی از کشورهای دارای اقتصاد عالی در سطح جهان و اروپا است و همین موضوع باعث شده است افراد زیادی در کشور ما قصد مهاجرت برای کار به آلمان را داشته باشند، اما آیا می دانید چگونه باید درخواست خود را برای سفر به آلمان ثبت کنید؟ آیا می دانید چه مدارکی برای انجام این کار لازم و ضروری است؟ اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید توصیه می نماییم این مطلب را دنبال کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری

مدارک و مجوز های لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

مدارک و مجوز های لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمانبرای اخذ ویزا آلمان و مهاجرت به این کشور برای کار لازم است ابتدا وقت کشور آلمان را رزرو کنید، برای رزرو این مورد لازم است به شرکت یا سایت ویزا و یا به کنسولگری آلمان در ایران مراجعه کنید و اقدامات خود را صورت دهید.

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که درخواست های زیادی برای سفر به این کشور در ایران ثبت می شود، پس بهتر است حدود ۳ ماه قبل از زمان سفر خود به کنسولگری آلمان رفته و وقت را رزرو و ثبت کنیم.

پس از طی اولین قدم که همان وقت کشور آلمان است لازم است مدارک خود را به سفارت تحویل دهیم تا ویزای شنگن را دریافت کنیم، مدارک مورد نیاز برای سفر به آلمان و اخذ ویزای این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک شناسایی
 • کپی تمامی ویزاهای قبلی اخذ شده
 • فرم امضا و تکمیل فرم اخذ ویزا
 • فیش حقوقی و پرینت بانکی 
 • فیش وضعیت تمکن از لحاظ مالی
 • سند ملکی به صورت ترجمه شده
 • گواهی اشتغال به کار (کارمندان)
 • گواهی ثبت شرکت یا جواز کسب (کارفرمایان)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (دانشجویان و دانش آموزان)
 • بیمه سفر( معتبر در تمامی کشورهای شنگن)
 • تعیین محل اقامت
 • دعوت نامه

این مدارک به صورت کلی مورد نیاز است و اگر قصد مهاجرت به هر صورتی را دارید ممکن است مدارک دیگری مربوط به نوع درخواستتان مورد نیاز باشد که باید آن را نیز به سفارت تحویل دهید.

بهترین روش برای گرفتن اقامت آلمان

آلمان بعد از کشور آمریکا دومین کشور مهاجر پذیر در سطح دنیا به حساب می آید و این به دلیل اقتصادی است که رتبه اول را در سطح اتحادیه اروپا دارد، همچنین این کشور دارای جاذبه های توریستی فراوانی است که این موضوع نیز باعث جذب گردشگر شده است.

روش های متعددی برای سفر به آلمان وجود دارند که هرکدام شرایط خاص خود را می طلبند از جمله روش های سفر به کشور آلمان عبارتند از:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
 2. مهاجرت از طریق کار
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت از طریق اخذ ویزای توریستی
 6. مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی

نمی توان به طور قطع بهترین روش اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور را نام برد، اما تجربه ها در گذشته ثابت کرده است که بهترین نوع مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری و کسب اقامت کاری و همچنین ویزای تحصیلی برای تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا است.

برای مهاجرت از طریق ازدواج نیز باید با یک شهروند آلمانی ازدواج کنیم که این امر نیز مستلزم ارایه مدارکی است که باید آن ها را به این کشور تحویل دهیم.

یکی از مشکل سازترین طریقه های مهاجرت، مهاجرت از طریق پناهندگی است که ممکن است مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود بیاورد.

اقامت آلمان برای کار با کارت آبی

اقامت آلمان برای کار با کارت آبییکی از راه های کسب اقامت دایم در آلمان دریافت بلو کارت یا همان کارت آبی است.

کشورهای اروپایی به دلیل کمبود نیروی کار به جذب انواع نیروی کار و متخصص از سراسر دنیا روی می آورند، برای این کار نیاز است از کارت آبی این کشور استفاده کنیم.

کارت آبی در ابتدا معمولا برای ۴ سال به فرد برای کار داده می شود و پس از اتمام تاریخ کارت باید آن را تمدید کند، معمولا مشکلی برای تمدید آن به وجود نمی آید.

برای اخذ اقامت دایم در کشور آلمان ابتدا باید به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کنید و سپس مجوز اقامت دایم در این کشور را کسب کنید.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

ویزای توریستی آلمان

دریافت ویزای توریستی آلمان

یکی از اصلی ترین دلایل سفر و مهاجرت به کشور آلمان، سفرهای توریستی است. از …

پاسخی بگذارید