سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت آلمان برای کار

اقامت آلمان برای کار

کمبود نیروی کار متخصص و جوان اتحادیه اروپا را بر این داشته تا ورود افراد متخصص را به کشور های اروپایی آسان نماید تا این افراد راحت تر اقامت آلمان برای کار را گرفته و وارد کشور های اروپایی از جمله آلمان بشوند.

اقامت آلمان برای کار

مجوز های لازم برای کار در آلمان و گرفتن اقامت

اگر تقاضای کار در کشور آلمان را داده اید و متقاضی کار در این کشور هستید و یکی پیشنهاد کاری در کشور آلمان به دست آوردید میتوانید همان موقع به گرفتن اقامت این کشور بیاندیشید. شما دو راه پیش روی خود دارید.
میتوانید انتخاب کنید که قصد مهاجرت و گرفتن اقامت در این کشور را دارید یا این که میخواهید کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید. داشتن کارت آبی در کشور آلمان بسیار با ارزش است.

اقامت آلمان برای کار

اقامت آلمان برای کار با کارت آبی

با توجه به کمبود نیروی کار جوان در کشور های اروپایی، اتحادیه اروپا قانونی را وضع کرده است که با توجه به آن، نیروهای جوان جویای کار و متخصص بتوانند با داشتن کارت آبی به تمامی کشور های اروپایی سفر کاری داشته باشند.
آلمان از نظر اقتصادی در اتحادیه اروپا جزو قوی ترین کشور ها به حساب می آید و یکی از کشور هایی است که استقبال زیادی از کارت آبی داشته است.
بر خلاف کشور آلمان که از این طرح استقبال نموده، کشورهای انگلیس و دانمارک و ایرلند کارت آبی را نپذیرفته اند و از این کارت پشتیبانی نمیکنند.
حتی اگر کار پاره وقت و موقت به فرد فارغ التحصیل پیشنهاد شود، فرد مورد نظر میتواند اقامت کشور آلمان را دریافت کند فقط باید به این مورد توجه کند که حقوق آن کفاف مخارج زندگی وی را بدهد.
مجوز اقامت از طریق کارت آبی در کشور آلمان در ابتدا به صورت دائم نمیباشد و فرد متقاضی اقامت کاری ابتدا کارت آبی را با مدت زمان محدود دریافت می نماید و بعد از اتمام دوره،در صورت تمایل و با در نظر گرفتن شرایط، تصمیم میگیرد که کارت خود را تمدید نموده و در این کشور به کار و زندگی خود ادامه دهد.
فردی که برای مدت دو سال کارت آبی را داشته باشد میتواند این کارت را به صورت دائمی تمدید کند و اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کند. و بعد از دوسال کارت تمدید شده دیگر هیچ محدودیت زمانی نخواهد داشت.
دارنده کارت آبی میتواند حداکثر دوازده ماه را خارج از کشور آلمان سپری کند و این امر سبب نمیشود که کارت آبی اعتبار خود را از دست دهد.
اگر از اداره ثبت اتباع خارجی مجوز خروج از کشور را اخذ نکرده باشید دیگر مجوز بازگشت به آلمان را نخواهید داشت برای همین حتما باید قبل از خروج از کشور مجوز لازم را اخذ نمایید.

اقامت آلمان برای کار

شرایط لازم اخذ کارت آبی برای اقامت آلمان برای کار

  • شخص متقاضی نباید تابعیت اتحادیه اروپا را داشته باشد.
  • فرد مورد نظر باید تحصیل کرده و دارای تخصص باشد.
  • شخص متقاضی حتما باید یا یک پینهاد کاری داشته باشد یا دارای قرداد کاری باشد تا بتواند از این امتیاز برخوردار شود اما در این زمینه استثناهایی هم وجود دارد که شامل مهندسین ریاضی دان ها، پزشکان، و متخصصین در زمینه فناوری اطلاعات می باشد که می توانند بی دردسر اقامت خود را بگیرند.
  • اگر مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاه های آلمان داشته باشید میتوانید جزو آن دسته افراد باشید که کارت آبی به آنها تعلق میگیرد.

اقامت آلمان برای کار

امتیازات کارت آبی اقامت آلمان

  • شرایط کاری تضمین شده و حقوق برابر اتباع خارجی در آلمان
  • میتوان آزادانه در منطقه شینگن بدون ویزا سفر کرد.
  • برخی حقوق اقتصادی و اجتماعی از جمله مزایای بیکاری برای افراد خارج از اتحادیه اروپا
  • روند پیوستن به خانواده برای شخص متقاضی بهبود می یابد.
  • مقرراتی برای اقامت دائم برای کسی که کارت آبی را دارا می باشد وجود دارد.
جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

شرایط و مراحل اخذ اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور که یکی از ارزان ترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل است، به راحتی انجام می گیرد. کشور آلمان در دنیا به عنوان مه