سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت آلمان با کمترین هزینه

اقامت آلمان با کمترین هزینه

کشور آلمان در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن از پایین ترین هزینه برای تحصیل برخوردار است و دانشجویان می توانند با  اقامت آلمان  در این کشور به تحصیل بپردازند.
می توان گفت که تحصیل در کشور آلمان تقریبا هیچ هزینه ای برای دانشجویان ندارد و تنها مبلغ کمی در قبال مخارج تحصیلی باید پرداخت شود و این موضوع آلمان را تنها کشور پیشرفته از نظر اقتصادی کرده است که هزینه تحصیل بسیار کمی را از دانشجویان دریافت میکند و در مقایسه با کشور های اروپایی رایگان است.
دانشجویان و متقاضیان تحصیلی کشور آلمان در ماه مبلغی بین ۹۰۰ بورو تا ۱۲۰۰ یورو را برای زندگی در حد معمولی رو به بالا هزینه می کنند. که البته هزینه زندگی دانشجویی بستگی به سبکی دارد که دانشجو برای زندگی خود انتخاب کرده است.

اقامت آلمان

هزینه های اقامت آلمان به چه صورت است؟

دانشجویان در کشور آلمان علاوه بر این که هزینه کمی پرداخت میکنند، می توانند درخواست کار دانشجویی بدهند و به صورت قانونی مشغول به کار شوند تا بتوانند از این طریق مقداری از هزینه های زندگی خود را تامین کنند و در پایان تحصیلشان با استفاده از قوانین کشور آلمان اقدام به دریافت اقامت رسمی آلمان کنند و با استفاده از مدرک تحصیلی خود اقامت کشور آلمان و کارت آبی را دریافت نموده و مشغول به کار شوند و تا زمانی که تمایل داشته باشند به زندگی و کار در این کشور ادامه دهند.
لازمه این امر این است که در زمینه کاری تخصص داشته باشید و کاری را انجام دهید که حقوق آن برای هزینه های زندگی و امرار معاش کفایت کند.

اقامت آلمان

مهاجرت به اروپا با هزینه کم

زمانی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارید نمی توانید همیشه روی یک روش حساب کنید، برای سفر همیشه راه های مختلفی وجود دارد که با توجه به پارامتر های کشوری که برای سفر انتخاب میکنید و همچنین شرایط فردی و شخصی شما باید بررسی شود که کدام راه برایتان مناسب تر و از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.
زمانی که فردی تصمیم میگیرد که کشور دومی را برای زندگی و مهاجرت انتخاب کند باید پارامتر های مختلفی را در نظر بگیرد و مسلما یکی از این پارامتر ها هزینه های زندگی در کشور مقصد است. باید بررسی شود که توانایی مالی زندگی در کشورهای پیشرفته از جمله آلمان را دارید یا خیر.

اقامت آلمان

روش های مهاجرت و اقامت آلمان با هزینه کم

روش هایی که می توانید انتخاب کنید تا اقامت کشوری را دریافت کنید و تابعیت کشوری را بدست آورید شامل روش های ذیل می باشد.

  • میتوانید در کشور آلمان به تحصیل بپردازید و بعد از فارغ التحصیلی تبعه این کشور بشوید.
  • با سرمایه گذاری در کشور آلمان می توانید جزو افرادی بشوید که اقامت به آنها تعلق میگیرد.
  • ازدواج با شخصی که تابعیت آلمانی دارد و یا اقامت این کشور را بدست آورده است میتواند کمک کند تا شما نیز تبعه این کشور بشوید.

یکی از مراحی که میتوانید برای گذران زندگی خود در آلمان انتخاب کنید تحصیل است. زمانی که تصمیم به زندگی در آلمان را گرفتید، ابتدا باید زبان خود را تقویت کنید و مدرک یکی از زبان های آلمانی یا انگلیسی را داشته باشید و سپس برای تحصیل در این کشور درخواست بدهید و در صورت موافقت کشور آلمان به عنوان دانشجو وارد این کشور شده و علاوه بر تحصیل و گذراندن مراحل دانشگاه، به کار و زندگی مشغول شده و از این طریق اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید.
روش دیگر برای مهاجرت به آلمان سرمایه گذاری است که لازمه آن داشتن سرمایه کافی برای این منظور است. اگر سرمایه کافی دارید، می توانید از حرفه هایی که آموخته اید استفاده کرده و کسب و کاری در این کشور راه اندازی کنید و یا شعبه ای برای کاری که در ایران انجام میدادید در این کشور ایجاد کنید و زمانی که در آلمان سرمایه گذاری کردید راه و روش های گرفتن اقامت برایتان ساده تر خواهد شد.
یکی از ساده ترین راه های رسیدن به اقامت آلمان  ازدواج با کسی است که تابعیت آلمان را داشته باشد. ازدواج می تواند شما را نیز شهروند کشور آلمان به حساب آورد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

شرایط و مراحل اخذ اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور که یکی از ارزان ترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل است، به راحتی انجام می گیرد. کشور آلمان در دنیا به عنوان مه