سفیران ملل
خانه / اقامت شینگن / اخذ اقامت دائم شنگن

اخذ اقامت دائم شنگن

اقامت دائم شنگن تنها شامل کسانی می شود که اقدام به سرمایه گذاری از طرق مختلف در کشورهای عضو شنگن کنند که قوانین هر کشور با یکدیگر دارای تفاوت هایی می باشند.

اقامت دائم شنگن

شرایط اخذ اقامت دائم شنگن

ویزای شنگن مخصوص به هر کشوری دارای قوانین و مقررات خاص خود می باشد و هر کشور شرایطی را جهت ارائه اقامت وضع می کند اما به طور کلی از جمله شرایط اخذ اقامت دائم منطقه شنگن می توان موارد زیر را نام برد:

  • مدارک فرد تقاضا دهنده
  • شرایط سنی فرد تقاضا دهنده
  • سابقه سفر فرد تقاضا دهنده

بررسی این موارد از جانب سفارتخانه ها صورت میگیرد و افراد هر چه دلایل قانع کننده ای برای سفر داشته باشند و مدارکشان به میزان بیشتر با دلایل مطابقت داشته باشند شانس بیشتری در رابطه با قبول درخواست اقامت دائم خواهند داشت.
معمولا این مدارک باید بتواند برگشتن شما را به کشورتان ثابت کند چرا که بسیاری از کشورها مدت هاست که مهاجر و پناهنده نمی پذیرند چرا که ترس از تسخیر خاک منطقه شان این احازه را به آنها نخواهد داد.
البته گاها هیچکدام از موارد بالا مانعی برای قبول درخواست از جانب سفارت ایجاد نمی کند اما بررسی آنها جهت اطمینان خالی از لطف نمی باشد.
بررسی شرایط هر کشور می تواند کمک شایانی در قبول درخواست افراد مبنی بر اخذ اقامت دائم داشته باشد هر چند که شرایط اکثر کشورهای حوزه شنگن بسیار شبیه و نزدیک به هم می باشند.

اقامت دائم شنگن

نگاهی کلی بر ویزای ملی شنگن

ویزای شنگن متناسب با هدف هر فرد دارای ماهیت های مخصوص به خود می باشد از این رو در بررسی انواع ویزاهای مربوط به منطقه شنگن با ویزای ملی روبرو می شویم‌که در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
در واقع ویزای ملی مربوط به افرادی می باشد که از اهداف طولانی مدت برخوردار باشند برای مثال افرادی که با هدف راه اندازی تجارت و یا ادامه تحصیل به یکی از کشورهای منطقه شیگن سفر می کنند نیازمند این نوع ویزا می باشند.
در این صورت مدت زمان مشخص شده جهت اقامت در ویزا بیشتر از حالت های دیگر می باشد و افراد باید بعد از اتمام زمان ویزا به کشور خود بازگردند و یا اقدامات بعدی جهت تمدید را به انجام برسانند.
معمولا افرادی که قصد اقامت دائم را داشته باشند از این نوع ویزا استفاده می کنند.
قطعا در این نوع ویزا باید مدارک بیشتری ارائه دهیم و به همان نسبت مبلغ بیشتری در ازای دریافت ویزا پرداخت کنیم.افراد هنگام مراجعه به سفارتخانه باید به میزان مشخص شده ارز به همراه خود داشته باشند تا در صورت نیاز بتوانند از آن استفاده کنند.سن هر فرد می تواند تعیین کننده مبلغ پرداختی در ازای درافت ویزای شنگن باشد.

اقامت دائم شنگن

مدت زمان تایید درخواست در جهت اخذ اقامت دائم شنگن

معمولا سفارتخانه ها به دلیل داشتن درخواست های بسیار عموما شلوغ می باشند از این رو معمولا درخواست افراد مبنی بر دریافت ویزای شنگن مدت زمانی را شامل می شود.از زمان ارائه درخواست و مدارک ترجمه شده به سفارت و گذراندن مراحل انگشت نگاری به مدت سه هفته پروسه بررسی و تایید طول خواهد کشید.
البته شاید در مواردی که سفارتخانه ها خلوت باشند این زمان به حداقل برسد اما اصولا پاسخ نهایی در رابطه با درخواست نیازمند سه هفته زمان می باشد.با صبر و حوصله کافی می توانیم در نهایت پاسخ خود را در رابطه با درخواست ارائه شده دریافت نماییم.
کمک گرفتن از موسسات و مشاوران با تجربه در این زمینه می تواند پروسه اخذ اقامت را به حداقل برساند چرا که در صورت رد شدن و درخواست مجدد باید زمان طولانی تری را طی کنیم تا بتوانیم در نهایت به هدف خود نزدیک شویم.معمولا مشاوران خبره به ما کمک می کنند مدارک و شرایط را به طور کامل فراهم آوریم تا شانس بیشتری در رابطه با قبول درخواست داشته باشیم.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

دریافت اقامت شینگن فوری

بسیاری از هموطنانمان هستند که دوست دارند به کشورهای اروپایی سفر نمایند و از زیبایی ها و جذابیت های آن ها دیدن کنند، برخی نیز قصد اقامت دائم در این کشورها را دار